msg life Slovakia » Popisy pozícií » Práca Software developera pre oblasť migrácie

Práca Software developera pre oblasť migrácie

Náš softvér pomáha poisťovacím expertom vo viac ako 30 krajinách sveta. Neustále hľadáme motivovaných a kvalifikovaných spolupracovníkov, ktorí sa dokážu nadchnúť pre odborno-technické riešenia a radi pracujú v tíme.

Chceš prispieť k tomu, aby spoločnosti poskytujúce životné poistenie obstáli v budúcnosti v konkurenčnom boji, pokiaľ ide o aplikačné prostredie? Chceš spoznať proces spravovania poistných portfólií v celom jeho rozsahu? Rozvíjať moderné riešenia, ktoré svojím rozsahom presahujú bežné technické a IT témy?

Ak ťa dokážu nadchnúť náročné výzvy a rád hľadáš ich kreatívne riešenia, si vítanou posilou pre náš tím na pozíciu Software developer pre oblasť migrácie.

Činnosť špecialistu pre oblasť migrácie charakterizuje predovšetkým interdisciplinárny pohľad na koncepcie a implementácie zasahujúci nielen migráciu, ale aj všetky odborné témy a systémové komponenty poisťovníctva. Náš projektový tím skladajúci sa z projektových manažérov, aktuárov / poistných matematikov, analytikov, vývojárov aplikácií, konzultantov a testerov úzko spolupracuje s našimi zákazníkmi, ktorými sú vedúce európske poisťovacie spoločnosti.

V závislosti od pracovnej pozície u nás nájdeš rôzne tematické oblasti,

v ktorých sa môžeš ďalej profesionálne a osobnostne rozvíjať.

Čo ti ponúkame

 • Koncepciu a realizáciu poistno-matematických a systémovo-technických riešení založených na potrebách prenosu portfólií životného poistenia z ich pôvodných systémov do moderných cieľových systémov.
 • Konzultácie pre našich zákazníkov ohľadom ich špecifických požiadaviek pri tomto náročnom procese. Toto sa neobmedzuje len na základné systémy správy poistných zmlúv, ale zahŕňa aj údaje a procesy prierezových systémov, ako sú systémy pre správu partnerov, provízií alebo systémy pre bankové prevody.
 • Odborne koncepčnú spoluprácu na vlastnom štandardizovanom migračnom procese msg life.
 • Vývoj funkčných a technických špecifikácií pomocou našich špičkových migračných nástrojov, za ktorými stojí náš uznávaný tím odborníkov.
 • Súčinnosť celého projektového tímu počas celého priebehu projektu.

Čo od teba očakávame

 • Úspešne ukončené štúdium (magister/diplom) v odbore matematika, informatika alebo v študijnom programe so zameraním na prírodné vedy alebo ekonómiu, prípadne porovnateľná kvalifikácia.
 • Profesionálne skúsenosti z oblasti životného poistenia sú veľkou výhodou.
 • Dobré technické a matematické vedomosti aplikovateľné v IT oblasti, znalosti z oblasti relačných databáz a skriptovacích jazykov sú výhodou.
 • Analytické a štruktúrované myslenie, kreativitu, vynikajúce metodické kompetencie, organizačné schopnosti, orientáciu na výsledky a riešenia ako aj schopnosť presne a jasne analyzovať a prezentovať komplexné otázky.
 • Radosť z agilnej pracovnej atmosféry, nových odborných výziev a práce v tíme.
 • Dobré znalosti nemčiny a/alebo angličtiny. Znalosť nemčiny je výhodou.

Pracovné prostredie

Snažíme sa o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ktoré vyhovie tvojim potrebám a očakávaniam. Záleží nám na pohodovej atmosfére, kvalitnom vzdelaní, oddychu a prémiovom ohodnotení našich zamestnancov.

Interdisciplinárna práca

Naše projektové tímy sa skladajú z vývojárov softvéru, testerov softvérových aplikácií, konzultantovanalytikov, matematikov a projektových manažérov úzko spolupracujúcich na rôznych projektoch.

Bohatý zamestnanecký program

V msg life Slovakia sa staráme nielen o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ale taktiež ponúkame benefitný program podporujúci telo i ducha.

Príjemné pracovné prostredie

Ponúkame ti dlhodobé pracovné miesto v medzinárodnej spoločnosti. Budeš pracovať v neformálnej, príjemnej a dynamickej partii mladých ľudí, s ktorými sa nebudeš nudiť v práci ani na firemných akciách.

Finančné ohodnotenie

V msg life si tvoju prácu ceníme. Máme motivujúci odmeňovací a prémiový systém, výkonnostné, mimoriadne aj vianočné prémie. Pre dlhoročných zamestnancov máme tiež atraktívny vernostný program.

Priamy kontakt

Budeš úzko spolupracovať s našimi zákazníkmi, ktorými sú najmä nemecké spoločnosti pôsobiace na poistnom trhu a spoločne budete hľadať najlepšie riešenia pre ich každodennú prácu.

Vzdelávanie a rast

Podporujeme široké možnosti vzdelávania pre tvoj pracovný, ale aj osobný rast. U nás môžeš absolvovať aj kurzy nemeckého a anglického jazyka, zaujímavé školenia a prezentácie, alebo navštíviť našu obsiahlu knižnicu.

Vývoj softvéru v msg life

 • Náš softvér sa dá charakterizovať ako platformovo nezávislá modulárna aplikácia. Má vysoký výkon pri veľkom počte používateľov, vyznačuje sa vysokou flexibilitou z hľadiska koncepcie, ako aj z hľadiska modifikácie pre potreby zákazníkov. Medzi naše súčasné výzvy patrí digitálna transformácia, optimalizácia zákazníckych skúseností a vývoj zákaznícky orientovaných aplikácií.
 • Žijeme inováciami – pomôž nám ďalej rozvíjať našu modernú architektúru s orientáciou na budúcnosť a nastav spolu s nami softvérový štandard na poistnom trhu.
 • Profesionálny projektový manažment a procesy šité na mieru pri vývoji nášho softvéru – naše skúsenosti v tejto oblasti počítame na desaťročia. Staň sa súčasťou nášho tímu, profituj z našich skúseností a know-how.
 • Zaujímajú ťa nové technológie, avšak nie si odborníkom v každej tematickej oblasti – spolu s tebou budeme neustále rozširovať tvoje profesionálne zameranie a záujmy – uchádzaj sa o prácu u nás, aj keď zatiaľ neovládaš všetky uvedené technológie excelentne.
 • Pre tvoj štart v msg life máme pripravený komplexný zaškoľovací program v trvaní niekoľko týždňov. Program je založený na praktickej práci priamo na projektoch. Našou hlavnou devízou je spolupracujúci tím, v ktorom si kolegovia navzájom poradia a pomôžu.

Odoberaj informácie o nových pracovných ponukách