24

Cvičenia, prednášky a workshopy. Ako u nás prebiehal online Mesiac zdravia?

msg life Slovakia » Články » Benefity » Cvičenia, prednášky a workshopy. Ako u nás prebiehal online Mesiac zdravia?

24. 05. 2021

10 min. čítania

Zdravie a zdravý životný štýl je jedna z kľúčových oblastí, ktorú dlhodobo podporujeme v rámci programu benefitov pre našich zamestnancov. Apríl, mesiac zdravia, je preto u nás veľmi výnimočný a pri tejto príležitosti každoročne organizujeme rôzne zaujímavé aktivity. Tento rok nebol výnimkou a to ani počas home office režimu. Prednášky o zdravom životnom štýle, workshopy aj vyšetrenie priamo od odborníka sme presunuli do online sféry a ani tento rok sme tak nezabudli na zdravie našich kolegov.

Pevné zdravie a silná imunita sú v tomto období omnoho dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Idú ruka v ruke nielen s dobrým fyzickým, ale aj psychickým stavom. Sedavé zamestnanie sa často spája s negatívnym vplyvom na svalstvo, oči, trávenie a nezriedka nás trápi aj stres v práci. Rozhodli sme sa preto ani tento rok nevynechať akciu Mesiac zdravia a všetky aktivity sme presunuli do online formy. Pri príležitosti Svetového dňa zdravia, ktorý stanovila WHO na 7. apríl, sa naši kolegovia mohli zapojiť do podujatia nabitého zaujímavými aktivitami.

Stačilo vyplniť krátky dotazník s preferenciami a každý si mohol vybrať oblasť, ktorá ho zaujíma. Súčasťou podujatia bolo aj malé prekvapenie. Za normálnych okolností sme našim kolegom zabezpečili okrem príjemnej nálady aj mnoho čerstvého ovocia a zdravých džúsov. Počas pandémie sme sa im však snažili tieto benefity nahradiť poukážkou na nákup v rôznych obchodoch. Kredit môžu zamestnanci využiť po dobu jedného roka na nákup vitamínov, zdravých potravín či na výživu a doplnky pre športovcov.

Od zdravého sedenia k prokrastinácii

Súčasťou eventu boli aj zaujímavé online prednášky na rôzne témy. Medzi inými napríklad návod, ako neprepadnúť prokrastinácii, ako sa prakticky stravovať a dodržiavať nutričnú stratégiu či výklad o tom, ako vplýva naše pracovné prostredie na náš výkon. Kolegovia sa tak napríklad dozvedeli, čo je pohybový aparát, ako správne sedieť za počítačom, kedy vznikajú prvé zárodky prokrastinácie, aké sú jej dôsledky alebo ako si vypočítať množstvo kalórií, ktoré by sme mali denne prijať. Zamestnanci si mohli zvoliť nielen kurz, ale aj preferovaný čas, kedy prednášku absolvujú.

Súčasťou eventu boli aj online workshopy
Zaujímavé prednášky z oblasti osobnostného rozvoja, zdravého sedenia či nutričného poradenstva.

Aby Svetový deň zdravia nebol iba o teórii, rozhodli sme sa do programu zapojiť aj interaktívne workshopy. Zúčastniť sa ich bolo možné ráno alebo popoludní. Prvým kurzom boli Cviky na doma, kde sme sa dozvedeli ako sa správne zahriať, prečo je časovač pri tréningu dôležitý a aké cviky sú vhodné pre ženy a pre mužov. Na výber bol aj kurz Cviky na zdravý chrbát, ktorý nám pomohol s uvoľnením krčnej chrbtice, ale aj workshop pozitívneho myslenia, kde sme si prešli praktické rady ako si udržať optimizmus, ako narábať s očakávaniami či sebamotiváciou. Posledným kurzom bol Time management, kde nechýbali tipy ako sa vyhnúť nedochvíľnosti, alebo ako zvládať multitasking a stres.

Online cvičenie jogy či cviky pre zdravý chrbát
Online cvičenie bolo určené na uvoľnenie chrbtice a stuhnutého svalstva.

Pod odborným dohľadom

Posledným bodom programu bolo vyšetrenie zraku. Bolesť očí, začervenanie či slzenie sú častým javom pri práci za PC. Môžu viesť nielen k zhoršeniu kvality zraku, ale aj iným zdravotným problémom, ako sú napríklad migrény. V rámci akcie Mesiac zdravia si naši kolegovia vybrali najbližšiu kliniku, kde absolvovali základné vyšetrenie zrakovej ostrosti, ktoré je doplnené o OCT, tlak či perimeter. Návšteva kliniky je prostredníctvom našej poukážky možná kedykoľvek počas roka a vyšetrenie môže zamestnanec absolvovať na priepustku počas pracovnej doby.

Odborné vyšetrenie zraku
Pri práci s PC trpia najmä oči a preto je odborné vyšetrenie dôležité.

Svetový deň zdravia je len jeden, no pre našich kolegov sme pripravili aj pravidelné kurzy cvičenia. Tie boli zamerané nielen na telo, ale aj na myseľ. Naši kolegovia mohli každý týždeň absolvovať jeden kurz, ktorý sa líšil témou. V ponuke bol zdravý chrbát, joga, liečivá meditácia aj Mindfulness Sound Healing. Každý týždeň sa tak zamestnanci mohli v dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách zúčastniť online kurzu pod odborným dozorom. Bonusom bola meditácia či relaxácia založená na príjemných tónoch, ktorú bolo možné absolvovať štyri dni za sebou.

Zaujala ťa naša akcia Mesiac zdravia? Pridaj sa do nášho tímu a využívaj bohatý zamestnanecký program aj ty. Pozri si aj naše ďalšie benefity. Aktuálne voľné pracovné ponuky nájdeš v sekcii Kariéra.

24. 05. 2021

10 min. čítania

Mohlo by ťa zaujímať